Poznaj zalety leasingu auta
Gdy osoba fizyczna zastanawia się nad zakupem nowego lub używanego auta, zwykle nie planuje wydawania w tym celu gotówki. Rozwiązaniem znacznie bardziej interesującym wydaje się w tym kontekście kredyt samochodowy, trudno więc dziwić się, że ma on tak duże grono zwolenników. Także firmy nie dążą wcale do tego, aby rozbudowa floty odbywała się z wykorzystaniem pieniędzy znajdujących się na firmowym koncie. W tym przypadku jednak to leasing auta wydaje się opcją najbardziej interesującą. Dlaczego tak się dzieje?
Elastyczność
Leasing to propozycja ciekawa nie tylko dlatego, że umożliwia korzystanie z samochodu bez konieczności stania się jego właścicielem. Osoby decydujące się na skorzystanie z niego zwracają uwagę również na to, że mają do czynienia z rozwiązaniem elastycznym. Na pierwszy plan wysuwa się to, że leasing umożliwia tak wejście w posiadanie samochodu osobowego, jak i dostawczego, leasing w Santander Consumer Multirent to jednak propozycja wychodząca jeszcze o krok dalej. Korzystając z niej można zaopatrzyć firmę nawet w auto używane, choć przeważnie samochód taki nie może mieć więcej niż pięciu lat. Dzięki temu mamy do czynienia z rozwiązaniem atrakcyjnym zarówno dla podmiotu o bardzo silnej pozycji dla rynku, jak i dla małych i średnich firm.
Znacznie mniej zobowiązań
Przeciwnicy leasingu często zwracają uwagę na to, że decydując się na zawarcie umowy tego rodzaju nie jest się właścicielem pojazdu. Owszem, nakłada to na firmę pewne ograniczenia, okazuje się jednak, że czasem jest korzystnym rozwiązaniem. Z sytuacją taką mamy do czynienia między innymi wtedy, gdy dojdzie do wypadku. Niestety, poruszając się po drogach należy liczyć się z jego ryzykiem, niejednokrotnie do poważnych zdarzeń drogowych dochodzi przy tym bez winy kierowcy firmowego auta. Gdyby samochód stanowił część majątku przedsiębiorstwa, ono musiałoby zająć się jego naprawą. Leasingobiorca nie musi się o to martwić, nie ponosi przy tym również kosztów związanych z rutynowymi naprawami będącymi konsekwencją naturalnego zużywania się części.
Dodaj komentarz